eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Jakby było mało zdjęć na filmie...

Autorskie galerie fotograficzne.
Regulamin działu
który napisał się sam:
1. Dobry pomysł z tą galerią, tylko żeby każdy miał swój wątek. A nie jedno zdjęcie-jeden wątek. Jakoś nigdy nie podobało mi się takie podejście ;)
2. Niech każdy ma limit w głowie.
3. Absolutnie należałoby tylko w takich wątkach numerować fotosy, żeby potem nie "cytować" zdjęć.
4. Mogą być cyfrowe zdjęcia, byle dało się na nie patrzeć. ;)

Re: Jakby było mało zdjęć na filmie...

Postprzez Mechanik » sobota, 12 września 2020, 13:38

Co nie? :mrgreen:
Mechanik

Postprzez Mechanik » sobota, 12 września 2020, 14:12

Kurcze... Chciałem edytować, doppisać, ale okazało się za późno...

W ogóle, lubię czasami pobawić się czymś, co jest aparatem fotograficznym tylko, przyjmując bardzo luźną definicję tego słowa. Ostatnio podpinam do mojego (jeszcze w miarę świeżego) Pentaxa, wszystko, co tylko udało mi się znaleźć w szafie. Niestety, rozczarowałem się w ten sposób, do paru "legend", ale inne mnie mile zaskoczyły. Na przykład takie cóś...

Obrazek

Obrazek

Zawsze chciałem mieć lustrzankę dwuoczną, ale jakoś tak nie było okazji. Owszem, miałem Starta, Lubitela i czeskiego Druoflexa, ale to były aparaciki bardzo proste, a ja chciałem czegoś lepszego. Niestety lepszy - oznaczało droższy. W końcu znalazłem gdzieś Yashicę 635, ale w stanie ruiny. Jedyne, co udało się z niej uratować, to obiektyw z migawką. No i to jest właśnie ten obiektyw, od niej (tylko nie mówcie Jerezano, bo on zdaje się zbiera takie aparaty, mogłoby mu się to nie spodobać) :mrgreen:

A zdjęcia robi toto takie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tylko jeden egzemplarz zielska, ale akurat to miałem tylko pod ręką, a poza tym do czegoś dalszego, to musze dorobić inną przejściówkę...
Mechanik

Postprzez Namo » sobota, 12 września 2020, 15:22

Świetne kolory.
Namo
wiecznie początkujący

GG: 3213669
Tytul konta (opis): wiecznie początkujący

Postprzez Mechanik » sobota, 12 września 2020, 16:26

A dziękuję. Też mnie to zaszokowało. Tym bardziej, że to przedpotopowy obiektyw, bez jakichś tam specjalnych powłok antyodblaskowych. Ale coś jeszcze! Mówią, że w Yashicach były dwa obiektywy. Tryplet - Yashikor i Tessar Yashinon. Ten Yashinon ponoć był dużo lepszy. No to jak ten gorszy, jest taka siekiera, to co potrafi ten "lepszy"?
Jak jutro będzie ładna pogoda (ma być), to wezmę go ze sobą na spacer i spróbuję porobić trochę zdjęć z większego dystansu.

Generalnie, to po próbach, z pół szafy tego co miałem, poszło do ludzi. Wszystkie te "legendarne" Sonnary, Heliosy, to wszystko się albo nie nadaje, albo nadaje od czasu do czasu (jak się trafi egzemplarz). Zostawiłem sobie tylko bolszewickiego Jupitera 37A (135mm), 55 milimetrowego starego Chinona, no i oczywiście mam szkła do Pentaxa 645, które są też świetne.

Generalnie, jeszcze niedawno, moja półka z wekami wyglądała tak...

Obrazek

A teraz zostało z tego może z pięć...
Mechanik

Postprzez Mechanik » poniedziałek, 14 września 2020, 20:33

Budynek, jako taki...

Obrazek

... I z epidemią w tle

Obrazek

Oraz kilka zdjęć, które zupełnie o niczym nie mówią...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mechanik

Poprzednia strona

Powrót do Galeria