eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Jaki Aparat Analogowy kupić.

Jaki Aparat Analogowy kupić.

Postprzez Msflisek » środa, 17 maja 2017, 23:00

Cześć, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnym amatorem. Poważnie zastanawiam sie nad kupnem aparatu analogowego, jednak różnorodność na rynku i brak znajomości tematu przywiódł mnie tutaj. Obiło mi sie o uszy pare firm, które przez wielu są godne polecenia, takie jak : Mamiy 7, Canon, Pentaks, leica, zenit, Minolta, Ricoh. Zanim dowiedziałem sie o tak wielkiej różnorodności, byłem zainteresowany Leica.

Czy mógłbym was prosić o podpowiedź w co najrozsądniej sie zapoatrzyć?

różnice między poszczególnymi markami, walory danych modeli itd.?

Budżet to około 500 zł ale rozwaze wszystko.

Pozdrawaim, Marcin Flisek. :)

ps. wiem, ze temat był już poruszany, jednak nie znalazłem w nim odpowiedzi.
Msflisek

Re: Jaki Aparat Analogowy kupić.

Postprzez sorevell » czwartek, 18 maja 2017, 09:52

W założonym budżecie nie kupisz aparatów Leica czy Mamyia. Nie ma też sensu kupować wynalazków zza wschodniej granicy ze względu na marną jakość. Proponuję poszukać Nikona F80, może F100, ostatecznie F90(x).
sorevell
Marcin

Tytul konta (opis): Marcin

Postprzez Piciu » czwartek, 18 maja 2017, 10:07

Nikon F90X. Ma wszystko. Jest trwały i niezawodny. Bogaty wybór obiektywów. Szkła świetnej jakości. W tej cenie nic lepszego nie kupisz i zmieścisz się w budżecie, nawet z obiektywem. A gdy będziesz chciał, to łatwo go odsprzedasz.
Piciu

Postprzez Msflisek » czwartek, 18 maja 2017, 11:07

Leica pełni trochę inna funkcje ale jest ciekawa

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Msflisek

Postprzez JacekB » czwartek, 18 maja 2017, 11:22

Pełni taką samą funkcję, a mianowicie służy do robienia zdjęć. Nie sądzę jednak, żeby to był optymalny wybór w danym przypadku. ;)

Na razie masz taki rozrzut, że nie sposób poważnie dyskutować o konkretnym wyborze. Może zacznij od sprecyzowania, czego właściwie oczekujesz od aparatu tzw. analogowego. Jeżeli tego nie wiesz, to nasuwa mi się jedyna dobra rada, żebyś nie wydawał bez sensu 500 PLN, tylko wziął cokolwiek za stówkę albo za symboliczną flaszkę od kumpla albo od wujka, co mu bezużytecznie się wala w szufladzie, oby było sprawne technicznie. Zrobisz kilka filmów i bliżej się określisz, czego potrzebujesz i co Ci najlepiej odpowiada, a wtedy porozmawiamy bardziej konkretnie.
JacekB

Postprzez weesee » czwartek, 18 maja 2017, 20:40

mam na wylocie nikona fg z 50/1,8 w bardzo fajnym stanie, w tym budżecie dorzucę Ci jeszcze kilka filmów, reflektujesz?
weesee

Powrót do Sprzęt do fotografowania