eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Ikon po pierwszej rolce

Re: Ikon po pierwszej rolce

Postprzez Franz » poniedziałek, 10 marca 2014, 13:40

JacekB napisał(a):
Franek_ napisał(a): i czy by ją potrzymał u siebie jeszcze półtora miesiąca.

Gdyby nie chciał, to się nie przejmuj, tylko zamiast lecieć za tysiące do USA se kup za 700 PLN lotniczy bilet do Monachium i z powrotem. Jak do południa przylecisz i obskoczysz w 3-4 godziny kilka fotogeszeftów w mieście, to prawie na pewno wieczornym samolotem odlecisz z pełnym plecakiem towaru pierwszej świeżości. No chyba, że po drodze zbłądzisz do któegoś Biergartenu (niebawem otworzą sezon, według pogody to już należałoby otwierać :) ) i będziesz musiał przedłużyć pobyt. :)

Odpada. Po pierwsze - nie latam. Wcale. Po drugie, jeśli istnieje piekło na ziemi, to jest nim dla mnie - obok takich tradycyjnych miejsc, jak Mogadiszu, Kabul czy Islamabad - właśnie Monachium. Z wszechobecnymi BMW, facetami w rajtuzach, krótkich szortach, tyrolską gadką, jodłowaniem i Bayernem Monachium. Nie jestem jakimś wielkim fanem Niemiec, choć Berlin to nawet całkiem lubię, ale Monachium jest dla mnie.. nawet nie wiem, jak to ująć. Może tak - z własnej woli moja noga tam nie postanie. A jeśli miałaby postanąć, to prędzej ucięta.

!AGresT napisał(a):Może by do wuzeta podesłał, bo ja nie wiem jeszcze, gdzie będę nocował. Ewentualnie mogę się dowiedzieć o adres bostoński, gdzie przez kilka dni będę.

Kłopot w tym, że Waldka już pytałem i odmówił. Także stąd właśnie organizuję coś innego. Zobaczymy czy w ogóle facet się zgodzi ją wysłać później. A jeśli tak, to pewnie datę wyjazdu będziesz znał wcześniej, także aparat zdąży dojść w dowolne miejsce. Powie się, żeby ze 4 dni przed Twoim przyjazdem wysłał aparat gdzieś (będziesz już chyba znał hotel). A do hotelu się zadzwoni, poda nr rezerwacji i powie, że Pan spodziewa się paczki.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 marca 2014, 13:42 przez Franz, łącznie edytowano 1 raz
http://maciejfrankiewicz.com/
Franz

Postprzez doktor » poniedziałek, 10 marca 2014, 13:42

Może tak - z własnej woli moja noga tam nie postanie. A jeśli miałaby postanąć, to prędzej ucięta.

Widzę, że potrzebna pomoc... A pomoc to moje pierwsze imię :mrgreen:
doktor

Postprzez Franz » poniedziałek, 10 marca 2014, 13:43

Więc jak będzie mi pisane jechać do Mynśen, to pojadę przez Warszawę i zgłoszę się do Ciebie.
Franz

Postprzez wuzet » poniedziałek, 10 marca 2014, 13:53

Maciek, jeśli to jest kwestia wysłania do mnie i poczekanis na Adama, to możesz dać mój adres. Dla mnie obecnie większym problemem jest ta druga czesc operacji, czyli przesłanie do Polski. Pisałem Ci dlaczego.
Przy okazji oficjslna informacja do wszystkich którym pomagałem lub rozmawiałem o ewentualnej pomocy w przesyłaniu zakupów do kraju. Z przyczyn osobistych zmuszony jestem zawiesić tego typu działalność.
wuzet
Waldek

Tytul konta (opis): Waldek

Postprzez Franz » poniedziałek, 10 marca 2014, 13:59

Waldku, to kwestia jakiejkolwiek pomocy, która ułatwi mi przytransportowanie aparatu do Polski. Jakby u Ciebie mógł przezimować półtora miesiąca, byłoby idealnie (zakładając, że Adam też mi pomoże i przywiezie go do Polski). Rozumiem zmiany w życiu i inne takie, ale nawet gdybyś miał remontować mieszkanie, to m7 dużo miejsca nie będzie zajmować. I obiecuję, że będzie grzeczna.
Franz

Postprzez zdyboo » poniedziałek, 10 marca 2014, 14:03

Jacek, to w Monachium jest takie zagłębie sprzętu foto?
Samo miasto mi chodzi już od jakiegoś czasu po głowie, zatem może połączę przyjemne z pożytecznym, choć podejrzewam, że więcej w tym ciekawości niż dobijania geszeftu. Jakoś mam wszystko co chciałem i ewentualnie FE2 bym wymienił na bardziej miętowy egzemplarz, i na czarny.
Ostatni raz takie zagłębie w Seulu widziałem, może dzielnica to za duże słowo, bo dało się to obejść w dwie, może trzy godziny i to z wizytą w każdym sklepie. Za to sprzętu było opór, choć niekoniecznie w dobrych cenach. Szukałem wtedy Planara 50/1.4 i tylko jeden sklep miał od ręki w interesującej cenie, ale że to wersja pierwsza była, to mniej interesująca dla mnie.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Postprzez !AGresT » poniedziałek, 10 marca 2014, 14:17

Franek_ napisał(a): datę wyjazdu będziesz znał wcześniej,

7-14 maja. Z czego jakieś 3-4 dni będę w Bostonie, w prywatnym domu - i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Jak już będziesz dogadany, to daj znać, nie sądzę, żeby gospodarze robili jakikolwiek problem. Gdyby się okazało, że chcę wysłać szybko, to może, jak sądzę, u znajomych poleżeć.
Jestem nie tylko prezesem klubu pięknych fryzur, ale także jego członkiem.
!AGresT
Adam

Tytul konta (opis): Adam

Postprzez Franz » poniedziałek, 10 marca 2014, 14:21

Dobra, to się jakoś ugadamy. Teraz tylko czekam na odpowiedz tego faceta. Jeśli bedzie chcial to wysylac szybko, to wtedy spytasz się tych znajomych, czy paczka bedzie mogla polezec u nich dwa miesiace. To samo body, nie powinno zajmowac duzo miejsca.
Franz

Postprzez Gundrum » poniedziałek, 10 marca 2014, 14:40

Zmienię temat na chwilę...

doktor napisał(a):Z dodatków polecam grip. Jest świetnie zrobiony, poprawia uchwyt i nie przeszkadza zarówno przy mocowaniu do statywu jak i zwijaniu filmu. Trzeba go zdjąć do wymiany baterii.

Widziałem tego gripa na Twoim blogu. Wygląda faktycznie OK, ale zastanawiam się nad half-casem.
Możecie polecić jakiś inny niż luigi?
Nie przepadam za wątróbką.
----------------------------
Pozdrawiam,
Tomek
Gundrum
von Grynberg

Tytul konta (opis): von Grynberg

Postprzez rbit9n » poniedziałek, 10 marca 2014, 14:42

aż to Waldek. koledze nie chce pomóc. ale czy można się było spodziewać czegoś innego, po wąsatym januszu z podkarpacia?

Gundrum napisał(a):Nie martw się, M14 jest ponoć niezły.

m14 nie znam, to coś jak m16?
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonů takhle po ránu."
Podplukovník Colonel William "Bill" Kilgore
rbit9n
Master of Disaster

GG: 185783
Tytul konta (opis): Master of Disaster

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt do fotografowania