eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Arax

Arax

Postprzez Pikusław » środa, 7 sierpnia 2013, 08:57

Chodzę sobie po ęternecie i zbieram info o tej marce. Chciałbym podpytać Was czy macie jakieś doświadczenie z Araxami? Chciałbym sobie kupić przerobionego Chujewa 88. Podoba mi się to, że jest niby ulepszony, ma mocowanie dla szkiełek Psixa i można go kupić w wersji custom (skórzane pokrycie, wielki grawerowany napis Pikusław na który będą lecieć towary itp ;) ). Jak na razie zdobyłem info od jednego użytkownika ale trudno będzie z tego wyciągnąć jakąkolwiek średnią. Czy Państwo mieli dłuższą (nie)przyjemność z jakimś Araxem? Dodam że na co dzień używam Broniki i jakiekolwiek wizyty w serwisie są mi obce.
Pikusław

Re: Arax

Postprzez AndreV » środa, 7 sierpnia 2013, 09:07

Jakieś 3 lata miałem Araxa60, sprzęt nie do zajechania, nigdy nie miałem problemów z nakładaniem klatek, nieszczelnością etc etc,zrobiłem nim jakieś 30rolek i gdyby nie C645, zostałby ze mną ;)
i względem takiego Kieva jest ulepszony
“When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant
AndreV

Postprzez zdyboo » środa, 7 sierpnia 2013, 09:14

ZTCP Tomek Widlak pisał, że jak Arax to właśnie 60, ten 88 to nie bardzo podobno jest poprawiony względem oryginału i nadal go trapią problemy mechaniczne.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Postprzez KonradPow » środa, 7 sierpnia 2013, 09:33

Może ktoś kupował Araxa 60 prosto z Ukrainy ? Bo mam chęć i się zastanawiam jak to w szczegółach wygląda...
KonradPow
Lubię ostre

Tytul konta (opis): Lubię ostre

Postprzez AndreV » środa, 7 sierpnia 2013, 09:56

A kupował ;) co chcesz wiedzieć?
“When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant
AndreV

Postprzez Gundrum » środa, 7 sierpnia 2013, 10:22

Ja miałem kilka psixów i kievopodobnych i cośtam mogę powiedzieć.

Kiev 80/88 i przeróbki: miałem takiego z mocowaniem Kieva. Jeden wielki problem. Kasety ciekły, czasów nie trzymał. To raczej wina mojego egzemplarza bo kolega używa takiego już z 10 lat. Zepsułem mojego przez pokręcenie pokrętłem czasu przy nienacjągniętej migawce (a nie można). Generalnie nie polecam, nawet w wydaniu Araxa.

Kiev 60 / Arax 60 - aparat o wdzięku i ergonomii cegłówki, podobnie jak cegła niezniszczalny.
Mam już trzeci egzemplarz (stara wersja), czasy są do regulacji ale nie mogę się zebrać żeby to zrobić.
Chyba wszystkie wersje mają mocowanie PSix.
Polecam zakup Kieva od DVDTechnik (np przez ebay) - przeróbki te same co u araxa, ale taniej i logo ładniejsze :)
Od starej wersji różni się przede wszystkim matówką - jest baaardzo jasna (znacznie jaśniejsza niż w moim rolleiu), z wielkim podwójnym klinem optycznym.
Używałem tego Kieva przez 2 lata i nie miałem żadnych problemów. Miałem do niego poza Arsatem 80 jeszcze Sonnara 180 (rewelacja) i flektogona 50 (tego nie lubiłem). Bardzo długo żałowałem sprzedaży.
Koleżanka ma Araxa. Poza logo i kolorem (ona ma czerwonego) nie widzę żadnej różnicy. Arax dodaje do zestawu pierścienie makro, których ja nie potrzebuję.

PSix - obraz na matówce wygląda jak ten w kievie zalanym mocną herbatą. Może to moja matówka tak pociemniała, ale naprawdę ledwo co na niej widać.

Kieva kupiłem z Ukrainy. Panowie dołączyli fakturę za serwis zamiast zakupowej, dzięki czemu zapłaciłem jakieś 40-50 zł cła i vatu. W cle aparat spędził z 2 tygodnie, do mnie dotarł w pogniecionym pudle, więc celnicy ogladali go z kazdej strony.

Ale bronki na kieva bym nie zamienił. To jak przesiadka z toyoty do dużego fiata.
Ostatnio edytowano środa, 7 sierpnia 2013, 10:43 przez Gundrum, łącznie edytowano 2 razy
Nie przepadam za wątróbką.
----------------------------
Pozdrawiam,
Tomek
Gundrum
von Grynberg

Tytul konta (opis): von Grynberg

Postprzez ninoveron » środa, 7 sierpnia 2013, 10:31

z tych osób, które ja znam to Araxa od wielu lat używa - Marcin Twardowski - http://marcintwardowski.com/
zawsze był zadowolony i bardzo pochlebnie się o nim wyrażał

Ja natomiast bezpośrednio z Ukrainy ściągałem sobie pryzmat (prosto z fabryki) i przyszedł do mnie w 5 dni
pierwsza sztuka miała troszkę ubitą szybkę .... odesłałem do nich ... i wymienili mi bez żadnych problemów i bardzo szybko
Bartos |==========[> NinoVeron.com
"na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."
ninoveron
NinoVeron.com lubi ( . ) ( . )

Tytul konta (opis): NinoVeron.com lubi ( . ) ( . )

Postprzez wojteh » środa, 7 sierpnia 2013, 10:40

ja mam nie araxa60 ale także z Ukrainy ... kurcze nie pamiętam ale chyba Tomek mi podpowiadał gdzie zakupić ...

Arsenal !!! :) to ta firma wykupiła całe składy magazynowe i teraz poprawiają ... zakupiłem w kartonie ze wszystkim w stanie fabrycznym - znaczy wygada to i tak wszystko jak z lat 80

ważne jest by naciagać film jednostajnym ruchem ...
wojteh
Ahmed The Dead Terrorist

Tytul konta (opis): Ahmed The Dead Terrorist

Postprzez Pikusław » środa, 7 sierpnia 2013, 10:45

Dzięki za opinie, średnia chyba będzie wyższa niż się spodziewałem ;) Co czytam o Kijevach na różnych forach to najbardziej trapi użytkowników psucie się kaset (przede wszystkim wspomniane tu nakładanie się klatek i nieszczelność), problemy z migawką i ogólnie zbyt częste serwisowanie (nie po to kupuję aparat żeby więcej czasu spędzał w naprawie niż na foceniu). Zatem jeśli tuningowana wersja będzie znośna pod tymi względami to czemu miałbym nie kupić. Fajnie że kwadrat plus w standardzie dostaję ex-Volnę ;)
Pikusław

Postprzez ninoveron » środa, 7 sierpnia 2013, 10:50

ja kupowałem bezpośrednio od nich
http://araxfoto.com
z tym, że dla pewności przez ich konto na ebayu
nie znałem ich więc wybrałem zakup przez portal aukcyjny, który w razie czego zwróciłby mi kasę ... ale nie miałem żadnych problemów
Bartos |==========[> NinoVeron.com
"na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."
ninoveron
NinoVeron.com lubi ( . ) ( . )

Tytul konta (opis): NinoVeron.com lubi ( . ) ( . )

Następna strona

Powrót do Sprzęt do fotografowania