eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Arax

Re: Arax

Postprzez Piotreks » czwartek, 5 września 2013, 15:29

Powitać Towarzystwo pragnę, bo to mój pierwszy post tutaj. Jeden Tajny Agent wczoraj wysłał mi informację na nikoniarzach, że istnieje to forum.

A w temacie watku- nieco pisałem już o tym na nikoniarzach, ale powtórzę.
Kupiłem Kieva 60. Kupiłem go ze wspomnianej juz w tym watku strony DVD technik, z Ukrainy, w zestawie z obiektywem Arsat 80mm wielopowłokowy (to samo co kiedyś Vołna, tyle że MC). Aparat faktycznie jest poprawiony tak jak na stronie Hartblei czy ARAX Foto. Jest wyłożenie wnętrza czarnym materiałem eliminującym ewentualne refleksy. Kupiłem z dołożonym przyciskiem wcześniejszego podnoszenia lustra. Obłożony na brazowo [wygląda prawie jak w skórze kobry :) ] Robię nim głównie czarno białe, ale zdarzyło mi się z 10 rolek velvii przerobić. I co jakis czas wkładam slajdy, bo.... Velvia w kwadracie, rzucona na ekran/białą ścianę jest to coś, co wywołuje drżenie. Są momenty w życiu, które należy utrwalić odpowiednio. Pisałem to 4 lata temu i powtórzę teraz: 100% klatek wychodzi. NIGDY nie nałożyła mi się żadna klatka na inną. Nawet światłomierz, który jest w pryzmacie mierzy światło bardzo dobrze. Dokupiłem do niego 50mm obiektyw Zeissa z NRD Flektogon w wersji MC. Zapłaciłem za niego 95 Euro. Sa tacy, co tego obiektywu nie lubią. Ja lubię go bardzo. Ostry, rysuje pięknie, nie zniekształca...uważam że jest genialny.

Podsumowując: Kijev 60 z dvd:działa, nie psuje się, dobrze robi zdjęcia, a jak założę flektogona, to można na niego podrywać laski, jak ktoś bezżenny oczywiście, bo moja żona jest wspaniała i nie podrywałbym nigdy żadnych lasek, no skąd. (Jest przypadkowa szansa, że to przeczyta i łatwiej mi będzie wynegocjować jeden taki obiektyw, który mi się marzy...)
Piotreks

Postprzez symbolicinteraction » niedziela, 22 czerwca 2014, 13:09

Podczepię się pod temat, może ktoś coś mi powie więcej.

Mam ja sobie Araxa 60, który zaczął szwankować w następujący sposób: na długich czasach (1/2 i 1/4) migawka się otwierała i już nie zamykała, zamykała się dopiero po uprzednim ponownym naciśnięciu spustu migawki.

Zaniosłem więc sprzęt do serwisu. Pan orzekł, że jest coś nie tak z hamulcem migawki (nie wiem, czy dobrze nazywam tę część, po angielsku to jest shutter break). Wyregulował, oddał. Cała operacja kosztowała 200zł.

Po powrocie do domu okazało się, że raz na kilka wyzwoleń migawki jest tak: jeżeli migawkę się trzyma do końca (tak jak jest napisane w instrukcji) to występuje nadal usterka związana z blokowaniem się migawki. Jeżeli natomiast wcisnę przycisk i od razu zabiorę palucha z niego (jak mechanizm migawki jeszcze pracuje) to bez problemu się zamyka. Jest to interesujące, bo w instrukcji z araxfoto czytamy coś przeciwnego:

When using the camera with slow shutter speeds of 1/60th sec. or longer, continue to hold in the shutter release button when making an exposure, to prevent the shutter brake to engage prematurely, resulting in uneven exposures.

Pytanie: czy ten typ tak ma, czy reklamować usługę w serwisie? Czy może nie warto, bo usterka i tak będzie powracać/jest nienaprawialna?
symbolicinteraction
nieortodoksyjny fundamentalista

Tytul konta (opis): nieortodoksyjny fundamentalista

Postprzez enter » poniedziałek, 23 czerwca 2014, 21:40

przed oddaniem do serwisu bym najpierw pisał do Araxa, nigdy nie miałem żadnych problemów z uzyskaniem w miarę sensownych odpowiedzi, nawet jak potem okazywało się ze jakiś banał, ale jak już czytam to po jabłkach już.

Poza tym jak oddałeś do serwisu z konkretną usterką a nie jest zrobiona to reklamowałbym do skutku. Skoro serwis twierdzi że zrobił a nie zrobił to może trzeba powalczyć o odszkodowanie i oddać pod wycenę do innego serwisu ?
M42, M39, C/Y, Nikon, Canon, ARAX_CM
enter
bywam

Tytul konta (opis): bywam

Postprzez symbolicinteraction » poniedziałek, 23 czerwca 2014, 23:57

Serwis bez problemu przyjął na naprawę gwarancyjną (co raczej nie jest dziwne, mają taki obowiązek).
Czekam na efekty.

Z tym pisaniem do araxa spróbuję, chociaż aparat jest dawno po gwarancji od nich - odpowiadają na takie zapytania?
symbolicinteraction

Postprzez enter » wtorek, 1 lipca 2014, 22:14

symbolicinteraction napisał(a):Serwis bez problemu przyjął na naprawę gwarancyjną (co raczej nie jest dziwne, mają taki obowiązek).
Czekam na efekty.

Z tym pisaniem do araxa spróbuję, chociaż aparat jest dawno po gwarancji od nich - odpowiadają na takie zapytania?

Pisz
ja pytałem ich nawet o kievy60 i odpowiadali
M42, M39, C/Y, Nikon, Canon, ARAX_CM
enter
bywam

Tytul konta (opis): bywam

Postprzez symbolicinteraction » poniedziałek, 7 lipca 2014, 19:21

Aparat mam już naprawiony i w domu, diagnoza okazała się problematyczna, ale w końcu okazało się, że uszkodzeniu uległa sprężynka w mechanizmie opóźniacza przysłony. Ponoć była z kiepskiego materiału i pękła.
W ogóle według słów pana serwisanta wnętrze aparatu przedstawiało się słabo. "Odpicowali na zewnątrz a w środku zostawili". Czyli wychodzi na to, że deklaracje firmy Arax o gruntownym remoncie okazały się reklamową podpuchą, przynajmniej w wypadku mojego egzemplarza.

Aparat teraz po naprawie i regulacji działa bardzo dobrze i o wiele lżej, niż w stanie "fabrycznym".
symbolicinteraction

Postprzez rbit9n » wtorek, 8 lipca 2014, 08:54

całkiem jak za dawnych lat, kiedy to (jak opowiadają najstarsi górale) po zakupie jakiegokolwiek kijewa, należało iść do mechanika, który naprawiał fabrycznie nowy aparat.
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonů takhle po ránu."
Podplukovník Colonel William "Bill" Kilgore
rbit9n
Master of Disaster

GG: 185783
Tytul konta (opis): Master of Disaster

Postprzez symbolicinteraction » wtorek, 8 lipca 2014, 17:53

Okej. To tyle, jeśli chodzi o poprawne działanie. Aparat trzeci raz jutro ląduje w serwisie. Teraz migawka co kilka wyzwoleń zamyka się za szybko. Czyli jak ma humor, to raz jest 1/2 sekundy, a potem nagle 1/000 (na tej samej nastawie koła czasów).

Wymiękam.
symbolicinteraction

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt do fotografowania