eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Szkło do Pentaxa 67

Szkło do Pentaxa 67

Postprzez jerezano » piątek, 15 sierpnia 2014, 07:58

Kupię w dobrej cenie i w naprawdę dobrym stanie:

- SMC Pentax 105mm/2,4
lub
- SMC Pentax 165mm/2,8

Ważne, żeby było taniej niż od japończyka na ebayu... :)
jerezano

Re: [Z] Szkło do Pentaxa 67

Postprzez zieloo » piątek, 15 sierpnia 2014, 16:01

105 to standard, pojawia się czasami na naszym narodowym gniocie aukcyjnym. Z 165mm może być problem, ceny u nas sa przeważnie nierealne.

Zajrzyj na adoramę lub keh.com, jeśli nie boisz się sprowadzać sprzętu z zagramanicy ;)

Linki:
http://www.adorama.com/searchsite/newde ... _UsedItems

https://www.keh.com/search/list?n=150&mfg[]=Pentax
zieloo

Postprzez wuzet » piątek, 15 sierpnia 2014, 16:16

Zastanawiam się nad puszczeniem do ludzi kilku szkieł od P67, ale akurat 105 i 165 zostaną do końca.
wuzet
Waldek

Tytul konta (opis): Waldek

Postprzez jerezano » piątek, 15 sierpnia 2014, 21:20

wuzet napisał(a):Zastanawiam się nad puszczeniem do ludzi kilku szkieł od P67, ale akurat 105 i 165 zostaną do końca.

No to po co tak szczujesz...? ;)
jerezano

Postprzez jerezano » piątek, 15 sierpnia 2014, 21:29

zieloo napisał(a):105 to standard, pojawia się czasami na naszym narodowym gniocie aukcyjnym. Z 165mm może być problem, ceny u nas sa przeważnie nierealne.

Zajrzyj na adoramę lub keh.com, jeśli nie boisz się sprowadzać sprzętu z zagramanicy ;)

Linki:
http://www.adorama.com/searchsite/newde ... _UsedItems

https://www.keh.com/search/list?n=150&mfg[]=Pentax

Nie boję się, ale w przypadku adoramy i keha - wkurwia mnie to, że nie raczą nawet pokazać zdjęć konkretnego towaru i muszę wierzyć im według ich opisu... To jednak japończyki z ebaja są bardziej dbające o swój interes - zawsze dokładnie wszystko obfotografowane i opisane - nigdy się na japończykach nie naciąłem...

Ale dzięki za info... :)
jerezano

Postprzez wuzet » piątek, 15 sierpnia 2014, 21:54

KEH bardzo solidnie określa stan sprzętu. Jeśli piszą ze jest ex. (excellent) to to faktycznie jest excellent. U innych to mode by bylo nawet Like New. Ja najczęściej kupuje i nich "bergainy" i jeszcze nie mialem sytuacji żeby cos bylo nie tak ze sprzętem. Są lekkie slady użytkowania, ale nigdy na szkłach, jeśli chodzi o obiektywu.
Druga kwestia, są tańsi niż Adorama czy B&H.
wuzet
Waldek

Tytul konta (opis): Waldek

Postprzez jerezano » piątek, 15 sierpnia 2014, 22:43

Tobie pewnie taniej - bo w USA.
Za przesyłkę takiego samego obiektywu z KEHa muszę zapłacić 130$, a jak kupuję od japończyka to za przesyłkę płacę 22$, a czasami nawet jest free shipping. Różnica kolosalna i dla mnie niezrozumiała. Tym bardziej, że taka firma jak KEH powinna mieć duuuuużo tańsze przesyłki - mają zapewne umowy z kurierami itd. A tu - wręcz przeciwnie...
jerezano

Postprzez zieloo » piątek, 15 sierpnia 2014, 23:08

jerezano napisał(a):Tobie pewnie taniej - bo w USA.
Za przesyłkę takiego samego obiektywu z KEHa muszę zapłacić 130$, a jak kupuję od japończyka to za przesyłkę płacę 22$, a czasami nawet jest free shipping. Różnica kolosalna i dla mnie niezrozumiała. Tym bardziej, że taka firma jak KEH powinna mieć duuuuużo tańsze przesyłki - mają zapewne umowy z kurierami itd. A tu - wręcz przeciwnie...

Pozostaje zamówić i wysłać to do kogoś znajomego inside US, a potem "po taniości" do Polski ;)

Zdjęcia na KEHu faktycznie nie są potrzebne, przeważnie stan BGN jest lepszy niż cokolwiek dostępne u nas na allegro. Naprawdę dość krytycznie do tego podchodzą.
zieloo

Postprzez jerezano » sobota, 16 sierpnia 2014, 07:38

zieloo napisał(a):
Pozostaje zamówić i wysłać to do kogoś znajomego inside US, a potem "po taniości" do Polski ;)

Nie wydaje mi się, żeby nawet "po taniości" ktoś mi to przysłał taniej niż japończycy. Nie dosyć, że mają relatywnie taniej niż gdzie indziej, to chyba biorą na siebie część kosztów wysyłki. Z moich doswiadczeń wynika, że opisy są bardzo szczegółowe i zgodne z rzeczywistym stanem. Tylko ten VAT..., ale też zapłacę jak przyjdzie z KEHa.
jerezano

Postprzez zieloo » sobota, 16 sierpnia 2014, 10:45

Zawsze można się spróbować dogadać ze skośnym, niech wpisze $10 albo 'gift' i może obejdzie się bez cła ;)
zieloo

Następna strona

Powrót do Sprzęt do fotografowania