eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Początek.

Re: Początek.

Postprzez rbit9n » poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:40

siła i moc!

kilka przemyśleń.

szukaj sprzętu, do którego później bez problemu dokupisz osprzęt. na przykład miseczki 39mm do opemusa 5 szukałem chyba z pięć lat, a jak znalazłem, to sprzedałem powiększalnik. z ramkami bezszybkowymi było łatwiej, ale też chwilę mnie to zajęło.

co do głowicy, to najczęściej w głowicy kolorowej jest mieszacz. wyjątek opemus 5 i magnifax 3. mieszacz daje miększy obraz niż kondensor. ziarno nie jest tak ostre, ale i wszystkie rysy też są rozmyte, nie bardzo, ale są. jeśli lubisz ostre ziarno, tylko kondensor, a filtrację można załatwić pod obiektywem. zwykłymi filtrami szufladkowymi. jeśli zadbane, to nie wpływają na jakość obrazu. sam osobiście sprawdziłem. no i nie trzeba brąchać głowicą, stres mniejszy czy się poruszy, czy nie.

z tego co napisałem, wynika, że najlepiej by było kupić dursta, albo M605, albo M670. części do nich można stosować zamiennie i są dość dostępne, choć ramki musiałem kupić po znajomości. no i można w razie czego próbować powiększyć format do 6x7, tylko nie wiem po co, bo kwadrat ponad wszystko. ewentualnie M70, albo M805, ale te już droższe.
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonu takhle po ránu."
Podplukovník Colonel William "Bill" Kilgore
rbit9n
Master of Disaster

GG: 185783
Tytul konta (opis): Master of Disaster

Postprzez Gundrum » niedziela, 15 listopada 2015, 18:47

Akurat mam na wylocie dursta m605 z kolorową głowicą, ramkami, zasilaczem itp...
Nie przepadam za wątróbką.
----------------------------
Pozdrawiam,
Tomek
Gundrum
von Grynberg

Tytul konta (opis): von Grynberg

Postprzez Piciu » niedziela, 15 listopada 2015, 20:18

Gundrum napisał(a):Akurat mam na wylocie dursta m605 z kolorową głowicą, ramkami, zasilaczem itp...

Jeśli cena jest atrakcyjna, to proszę o więcej szczegółów: jakie ramki, jakie obiektywy, czy kompletny i gotowy do pracy?. Właściwie to chciałbym kupić kompletną ciemnię. Co jeszcze jest do zbycia?
pozdrawiam
Piotr
Piciu

Postprzez jerezano » niedziela, 15 listopada 2015, 20:25

Gundrum napisał(a):Akurat mam na wylocie dursta m605 z kolorową głowicą, ramkami, zasilaczem itp...

Tomek, czyżbyś się cyfryzował? Tu durst, tam mamiya...?
jerezano

Postprzez Gundrum » niedziela, 15 listopada 2015, 20:48

Jędrzej, nie ucyfrowiłem się, chociaż nie próbowałem. Nie potrafię porządnie wydrukować zdjęcia z cyfry :)
Kupiłem m805 do wiecznie wypożyczonego penaxa 6x7 a dwa nie są mi potrzebne, chociaż może pomyślę o jakimś małym do małego obrazka.

Sprzedaję dursta m605 jako standardowy komplet - powiększalnik z głowicą kolorową, zasilaczem, ramką regulowaną Sironeg. Możliwe że mam więcej gratów (np inne ramki, zapasowe halogeny...) - po powrocie z urlopu pogrzebię w szufladzie.
Wszystko w bardzo dobrym stanie, w pełni sprawne itp.
Zestaw nie zawiera obiektywów ani zegara. Za jakiś tydzień będę miał na sprzedaż nikkora 2.8/50 albo focotara 4.5/50, mam oba ale jeszcze nie wiem który u mnie zostanie.
Co do ceny, dla ortodoksów będzie bezkonkurencyjna promocja. Po urlopie pogadamy bo na razie nie pamiętam ani za ile kupiłem ani nie wiem po ile to chodzi.

Edyta: pewnie mam jakąś starą maskownicę i parę innych szpejów które dodam w gratisie, ale muszę pogrzebać w graciarni.
Pozdrawiam,
Tomek
Gundrum
von Grynberg

Postprzez Piciu » niedziela, 15 listopada 2015, 20:53

Analogowego urlopu. Jeśli do tego czasu niczego nie upoluję, to będę zainteresowany.
Piciu

Postprzez rbit9n » poniedziałek, 16 listopada 2015, 10:16

Gundrum napisał(a):Jędrzej, nie ucyfrowiłem się, chociaż nie próbowałem. Nie potrafię porządnie wydrukować zdjęcia z cyfry :)
Kupiłem m805 do wiecznie wypożyczonego penaxa 6x7 a dwa nie są mi potrzebne, chociaż może pomyślę o jakimś małym do małego obrazka.

M805 nie nadaje się do małego? mnie tam M670 sprawdza się świetnie.

w każdym razie polecam M605. jak chyba pisałem, to jest to samo co M670, te same akcesoria i w ogóle.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 listopada 2015, 10:17 przez rbit9n, łącznie edytowano 1 raz
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonu takhle po ránu."
rbit9n
Master of Disaster

Postprzez Gundrum » poniedziałek, 16 listopada 2015, 10:17

Nie mieści się na pralce więc za każdym razem muszę przemeblowywać łazienkę :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,
Tomek
Gundrum
von Grynberg

Postprzez rbit9n » poniedziałek, 16 listopada 2015, 10:52

jak na pralkę, to tylko opemus :D
rbit9n
Master of Disaster

Postprzez Jasiek Matacz » wtorek, 22 marca 2016, 16:39

EEE tam, walizkowy UPA będzie bardziej kompaktowy ;) Przez dłuższy czas używałem Opemusa 6, na prawdę nie rozumiem czemu tyle złych opinii, na początek spokojnie starczy(o ile zadbany i w dobrym stanie). Mam nawet jeszcze dwa kompletne w pudłach, tak na czarną godzinę. Przeszedłem na Magnifaxa tylko dla tego że był jednak trochę stabilniejszy(przy delikatnej obsłudze nie ma znaczenia), krył 6x9(Opemus tylko 6x6) i... upolowałem nowego za śmieszne pieniądze od starszego pana co sprzątał piwnicę(nawet ramki bezszybkowe do małego lub 6x6 się znalazły gratis). Tak szczerze mówiąc to Opemus 6 całkowicie starczał na mój poziom ciemniowania- równo świecił i był stabilny - co więcej mi trzeba? No dobra, trzeba mi ramek bezszybkowych 6x7/6x9 do Magnifaxa 4 i śruby mikrometrycznej, i tu wychodzi minus tych powiększalników- ciężko takowe akcesoria zdobyć. Więc jak jest możliwość najlepiej dopłacić i brać taki komplet- a na pewno starczy na lata.
Jasiek Matacz
Jasiek Matacz

Tytul konta (opis): Jasiek Matacz

Poprzednia strona

Powrót do Ciemnia