eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Gdzie, wywoływać, skanować i drukować

Gdzie, wywoływać, skanować i drukować

Postprzez tomekhe1 » sobota, 22 marca 2014, 15:48

Witam wszystkich,

Proszę o poradę, gdzie najlepiej wywoływać slajdy, filmy, skanować oraz robić wydruki (materiał z negatywów jak i cyfra)
To co dzieje się w Częstochowie to jest dramat. Interesuje mnie najwyższa jakość i papier Fuji.
Ostatnio dałem do wydruku kliszę z naegatywu, prosząc aby nie poszło to przez cyfrę, a miłe Panie w fotolabie puściły mi je obrobione w cyfrowo w rozdzielczości 1800x1200 i jakimś dziwnym trafem wszystko sie rozjechało przy wydrukach 21x15.
tomekhe1

Re: Gdzie, wywoływać, skanować i drukować

Postprzez wuzet » sobota, 22 marca 2014, 16:03

Słyszałem kiedyś dobre opinie o jakimś labie/zakładzie foto w Częstochowie. Jak mi się przypomni to napiszę ;-)
wuzet
Waldek

Tytul konta (opis): Waldek

Postprzez Franz » sobota, 22 marca 2014, 16:20

Co do skanów - nie wiem, skanuję sam. Nad Wigołąbką mieszka natomiast Wielki Skanerzysta, może on coś poleci (choć skoro został Wielkim Skanerzystą i skanuje we własnym zakresie, to pewnie jednak nie poleci). Ewentualnie w Gdańsku jest fajna pracownia, ale wysyłać klatki do skanowania, potem odsyłać, jakoś tego nie widzę. Niemniej: http://www.skanuj.pl/ Robią też wydruki (papier Ilforda).

Co do druku - nie wiem, czy papier Fuji to najwyższa jakość (prędzej myślałbym o Hahnemühle albo Tecco), ale na pewno drukując tutaj: http://estimo.co/?lang=pl gwarantujesz sobie tą najwyższą jakość. Jakość wydruków to absolutne mistrzostwo świata. Ceny adekwatne.
Franz

Postprzez wuzet » sobota, 22 marca 2014, 17:48

Znasz punkt Fuji w tzw. Megasamie w samym centrum na 'kwadratach'?.
To miejsce polecił mi człowiek który mieszka w Anglii, ale przy wizytach w Częstochowie zleca tam sporo roboty analogowej. Pytaj w tym punkcie o pana Darka. To jest fachowiec z tego zakładdu, nie mój znajomy ;-)
wuzet
Waldek

Tytul konta (opis): Waldek

Postprzez weesee » sobota, 22 marca 2014, 18:11

częścią analogową mógłbym się zająć, tyle że fuji to tylko w kolorze, bo cz-b papieru nie robią.
weesee

Postprzez tomekhe1 » sobota, 22 marca 2014, 19:58

o tym zakładzie ktoś słyszał: http://www.fotografia-ostrowski.pl/index.html
tomekhe1

Powrót do Skanowanie i obróbka cyfrowa