eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

papier - jak żyć panie premierze?

papier - jak żyć panie premierze?

Postprzez weesee » czwartek, 26 września 2013, 17:31

no właśnie, co się teraz sensownego i dostępnego zostało? wychowany byłem na fotonbromach, najfajniejsze były orwosy, a teraz? foma, adox, tetenal, coś się jeszcze ostało? no właśnie, ilford. a czy baryt ilforda jest taki przeciętny jak plastik? mam na myśli deluxe.
weesee

Re: papier - jak żyć panie premierze?

Postprzez rbit9n » czwartek, 26 września 2013, 17:38

powiem Ci tak. niektórzy wielbią ilforda pod niebiosa, ja jakiegoś skoku jakościowego w stosunku do fomabroma nie zauważyłem. aczkolwiek ilford warmtone zostawia fomatona daleko w tyle. bardzo mi przypasił tetenal, ale biele u niego nie są tak białe jak u fomabronka no i jak pisaliśmy z J.A. na KOREX'ie ciężko wyciągnąć z niego piątkę, ale myślę, że to wina mieszacza. lubię jeszcze rolleie retro, ale pewnie dlatego, że to prawdopodobnie foma. minus rolleia jest taki, że paczka do Polski jest obłędnie droga i lepiej zamawiać przez umyślnego.
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonů takhle po ránu."
Podplukovník Colonel William "Bill" Kilgore
rbit9n
Master of Disaster

GG: 185783
Tytul konta (opis): Master of Disaster

Postprzez weesee » czwartek, 26 września 2013, 19:59

cuś mi sie widzi, że bez organoleptyki się nie obejdzie. foma ma tą czy tę zaletę, że ma stałą gradację, co mi pasi.
a wiesz może Piotrusiu, jak się ma adox mcc do dawnej agfy mcc?

aha, orwosów w mikrophenie nie wołałem, czekaj, w ogóle w mikrofenie nie wołałem. miałem co prawda kiedys dwie paczki, ale w koncu zamieniłem na mieszkowca.
weesee

Postprzez ito » czwartek, 26 września 2013, 20:30

Grzesiu,Adox MCC ma biele jaśniejsze,aktualnie mam oba na stanie,to wiem.Adoxa trzeba wypróbować !
Czy Ty z Piotrem o ORWO-sach od Jerzego dyskutujecie?Kupiłem 20 szt.i za cholerę już nie potrafię ich wywołać,ciągle mam dym
ito

Postprzez weesee » czwartek, 26 września 2013, 20:42

o, na Twój głos po cichu liczyłem. mam jeszcze agfę, cacana jest, chyba nabędę adoxa na próbkę.

nic mi nie wiadomo o orwosach od Jurka, ale ja bym wołał w A03, ew w hidrofenie
weesee

Postprzez ito » czwartek, 26 września 2013, 20:50

ha,a ja mam setkę MCC 118,to jest dopiero cacanka!
Jak mi przejdzie zniechęcenie,to spróbuje w A03,widziałem na Ale...,dzięki!
ito

Postprzez weesee » czwartek, 26 września 2013, 21:29

ito napisał(a):ha,a ja mam setkę MCC 118,to jest dopiero cacanka!

a wiem, też mam.
weesee

Postprzez rbit9n » piątek, 27 września 2013, 10:19

ito napisał(a):Grzesiu,Adox MCC ma biele jaśniejsze,aktualnie mam oba na stanie,to wiem.Adoxa trzeba wypróbować !
Czy Ty z Piotrem o ORWO-sach od Jerzego dyskutujecie?Kupiłem 20 szt.i za cholerę już nie potrafię ich wywołać,ciągle mam dym

w czym wołałeś Staszku? jak naświetlałeś? ja dopiero wczoraj wieczorem rozmieszałem ID-68, tj. microphen, dziś będę wołał. to znaczy zrobiłem modyfikowany ID-68, tj. z podwójnym fenidonem i podwójnym bronkiem kutasu. myślę, że do fajrantu wydumam czas dla 1:1, a wieczorem się pochwalę jak wyjszło.
jakby co, to mam czasy dla rodinalu, finalu, atomalu, M-H28, A37, ORWO14, acutolu, D76, microphenu 1:0, promicrolu, ultrafinu 1:15 i ultrafinu plus 1:6. osobiście sprawdzone rodinal, ttu+, d76 i a49.
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonů takhle po ránu."
rbit9n
Master of Disaster

Postprzez ito » piątek, 27 września 2013, 19:30

Piotrze,czasy to ja znam z dawnych czasów...zadymienie Panie
wołałem w Rodinalu,HXP-3,D23 i Tonalu.Ciekawy jestem Twojego wołania w tej modyfikowanej zupce
ito

Postprzez rbit9n » sobota, 28 września 2013, 01:18

ito napisał(a):Piotrze,czasy to ja znam z dawnych czasów...zadymienie Panie
wołałem w Rodinalu,HXP-3,D23 i Tonalu.Ciekawy jestem Twojego wołania w tej modyfikowanej zupce

wyszło w porządku. myślę, że mógłbym nawet nieco dłużej potrzymać w koreksie, bo film wygląda na naświetlony -2EV. ale robiłem makro w sztucznym świetle więc to niedoświetlenie może być równie dobrze spowodowane światłem jarzeniowym.jak będzie pogoda, to machnę teścik au plain air.
użyłem rozcieńczenia 1:3, temp. 21°C, 13'30'', 0-1'+4x/1' t°=15'00''. ten czas można zastosować do fabrycznego microphenu. mój różni się tym, że daję 2g KBr i 0,26g fenidonu. ziarno drobniejsze niż w oryginale. takie mam wrażenie. aha, ten sam czas teoretycznie dla np20 i np22.
rbit9n
Master of Disaster

Powrót do Techniki pozytywowe