eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Kserkop - moje boje

Re: Kserkop - moje boje

Postprzez donkiszot » poniedziałek, 9 września 2013, 20:23

Podobno to jest dobre słowo. Jak im się chce, to może i mają, ale czasem im się nie chce i wtedy też można usłyszeć, że nie ma tego kolegi, że to, że tamto. Moim zdaniem, za takie kwiatki, jest to firma nie warto.
donkiszot

Postprzez ninoveron » poniedziałek, 9 września 2013, 23:18

to teraz pytanie czy ktoś zna jakąś inną konkurencyjną firmę w której można sobie zamówić taki fotoalbum (jak np. książka AO) w bardzo dobrej jakości i przyzwoitej cenie?
Bartos |==========[> NinoVeron.com
"na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."
ninoveron
NinoVeron.com lubi ( . ) ( . )

Tytul konta (opis): NinoVeron.com lubi ( . ) ( . )

Postprzez miron » środa, 11 września 2013, 12:10

podłączam się do pytania.
Zna ktoś drukarnię, która wydrukuje dobrze album, za rozsądne pieniądze?
Czy zostaje tylko Blurb?
If you can't say anything nice...
Welcome to the club!

Mirek
analogowo
miron
ponownie analogowy

Tytul konta (opis): ponownie analogowy

Postprzez doyen » środa, 11 września 2013, 15:27

miron napisał(a):podłączam się do pytania.
Zna ktoś drukarnię, która wydrukuje dobrze album, za rozsądne pieniądze?
Czy zostaje tylko Blurb?

Polecam http://krukbook.pl/ i http://empresseart.com/pl/. Jakość i trwałość nieporównywalnie lepsza od blurba.
doyen

Postprzez negativeXyouth » środa, 11 września 2013, 21:29

doyen napisał(a):Polecam http://krukbook.pl/ i http://empresseart.com/pl/. Jakość i trwałość nieporównywalnie lepsza od blurba.

ładnie się to prezentuje na www. szkoda tylko że nie obsługują 'klienta indywidualnego'
negativeXyouth

Postprzez jerezano » czwartek, 12 września 2013, 07:43

doyen napisał(a):Można takie rzeczy zrobić nawet lepiej w kraju. Blurby jakiś czas temu lubiły się rozlatywać. Ja natomiast polecam http://krukbook.pl/ i http://empresseart.com/pl/

Z faq-a empresseartu:

"Jako drukarnia artystyczna obsługujemy klientów profesjonalnych i twórców sztuki. Jednak klienci detaliczni mogą skorzystać z oferty naszych partnerów lub zamówić album przez fotografówm, grafików i agencji reklamowych, którzy korzystają z naszych usług. "

I tyle się, człowieku dowiesz... Ja zaraz skreślam firmy, które tak wyczerpująco mnie informują. Tych ich partnerów nie znajdziesz na ich stronie i trzeba się domyślać ;) Po cholerę strony www, jak i tak trzeba po wszystko dzwonić i wypytywać....
Pytania dodatkowe: Kto to jest "twórca sztuki"? Jakiś dyplom takiego Twórcy trzeba mieć? I czy empresseart prowadzi kwalifikacje kto jest, a kto nie?
jerezano

Postprzez negativeXyouth » czwartek, 12 września 2013, 08:06

ależ proszę, z wyżej wspomnianej strony www: 'W celu zapoznania się z cennikiem dla oferty standardowej wystarczy się zarejestrować podając swój NIP identyfikujący Was jako przedsiębiorców lub przesłać skan legitymacji ZPAF, szkoły artystycznej, PAP czy innej organizacji sztuki.'
negativeXyouth

Postprzez jerezano » czwartek, 12 września 2013, 08:38

A to gapa ze mnie :oops: :)
Ale i tak nie wiem co to jest "inna organizacja sztuki" ...
jerezano

Postprzez zdyboo » czwartek, 12 września 2013, 08:41

Jak przygotowywałem sobie album z zeszłego roku, to sprawdzałem firmy polecane na nikoniarzach. Niestety odniosłem wrażenie, że większość firm oferujących druk na żądanie jest nastawiona na ślubniaków. Może i oferują produkty najwyższej jakości, ale jak nie chcesz zrobić fotoksiążki lub albumu zdjęć ślubnych to oferta wcale nie jest taka atrakcyjna.
Firmy polecane przez doyena sprawdziłem już jak podawał linki do ich stron wcześniej i mam odniosłem wrażenie jak koledzy, brak normalnej oferty na www, choćby po to żeby sobie oszacować koszty i porównać z innymi drukarniami. Ja nie mam problemu z wydawaniem pieniędzy na książki, ale nie zamierzam dawać się traktować jak petent.

Nadal polecam blurba, mimo wielu opcji mają bardzo przejrzystą ofertę. Składając i zamawiając książkę w zeszłym roku, ani przez moment nie miałem wątpliwości za co płacę. Do tego szybkość realizacji zamówienia jest porażająca. Termin o jakim informują jest OIDP trzytygodniowy, ale po tygodniu czy dziesięciu dniach książkę miałem u siebie.

W ogóle ostatnimi czasy mam wrażenie, że polskie firmy handlowe robią wszystko żeby czasem klienci nie pomyśleli, że oni są dla nich.
Chciałem kupić Ricoha GR, polski dystrybutor Apollo - totalna olewka.
Voigtlander - chciałem kupić Ultrona 40/2 - wszystkie trzy sklepy widoczne na Ceneo mają towar tylko wirtualnie. Sklep, który jest przedstawicielem dystrybutora Foxfoto nie ma szkła i nie wie kiedy będzie miał. Kupiłem w Czechach.
Przy zakupie 20/3.5 już nawet nie kontaktowałem się ze sklepami w Polsce. Sprawdziłem tylko strony sklepów i kupiłem w Amazonie UK.
I bardzo się cieszę, że mamy możliwości zakupów w całej Unii Europejskiej. Kiedyś pamiętam jak napiętnowano taką postawę na nikoniarzach jako niepatriotyczną, ale niestety wobec tego, że w Polsce nie chcą moich pieniędzy, to nie bardzo mam w zasadzie wyjście.

PS. Zwrotu z Kserkopu nadal nie dostałem.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Postprzez negativeXyouth » czwartek, 12 września 2013, 09:05

może żeby załapać się pod opcję "inna organizacja sztuki" trzeba by założyć koektyw 'Zielona Gęś'. tylko chyba byłaby to forma proszenia się żeby łaskawie firma x raczyła wziąć od nas kasę. Pewnie kalkulacja kosztów/przychodów jest na niekożyść klienta indywidualnego (pewnie przy takich zamówieniach jest 3x więcej pracy niż przy robótce dla pro) ale innym się to jakoś opłaci.

no ale już niedługo takie firmy same będą szturmowały amatorów bo 'branża ślubna umiera' ;)
negativeXyouth

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AOrta Magazine