eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Kserkop - moje boje

Re: Kserkop - moje boje

Postprzez samek » czwartek, 12 września 2013, 09:17

zdyboo napisał(a):...Zwrotu z Kserkopu nadal nie dostałem.

Przyznam Tomku, że ze sporym wrażeniem czytam o tym co Cię tam spotkało. Moje dwukrotne z nimi kontakty zaowocowały dwoma albumami, ale ani razu nie było idealnie. Zawsze było „coś” i to spowodowało, że stwierdziłem, że sobie ich odpuszczę. Ale Twoja historia to ekstremum.

Co do tych dwóch łódzkich firm, to dziś wieczorem z ciekawości się u nich zarejestruję i się zapoznam z warunkami.

Edyta Edyt:
Zarejestrowałem się i w Empresse i w Kruku. Wieczorem podsumuję to w jednym wpisie.
Ostatnio edytowano piątek, 13 września 2013, 08:15 przez samek, łącznie edytowano 7 razy
samek

Postprzez Mirek » czwartek, 12 września 2013, 09:20

Wśród AO jest conajmniej jeden członek ZPAF. Może jak by się ładnie poprosiło, to spośredniczyłby kontakt z tymi "nadąsanymi" firmami?
Mirek
Ranveer Singh

Tytul konta (opis): Ranveer Singh

Postprzez miron » czwartek, 12 września 2013, 09:44

ja mogę pośredniczyć jako Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Tradycyjnej.
Tylko nie jestem pewien, czy z tymi firmami mi po drodze.
If you can't say anything nice...
Welcome to the club!

Mirek
analogowo
miron
ponownie analogowy

Tytul konta (opis): ponownie analogowy

Postprzez negativeXyouth » czwartek, 12 września 2013, 10:03

ale czy jest sens zajmować czas uprzejmej osobie tylko dlatego żeby jakaś obca firma zarobiła?
co prawda wolę dać zarobić firmie lokalnej -może nie że względu na patriotyzm gospodarczy tylko szeroko rozumianej maksymy myśl globalnie, działaj lokalnie, ale jako humaniście ciężko mi przychodzi na siłę kogoś uszczęśliwiać swoimi pieniędzmi. Skoro pieniądz zabija prawdziwą sztukę to nie chciałbym przykładać ręki do ich artystycznego upadku ;)

miron napisał(a):ja mogę pośredniczyć jako Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Tradycyjnej.
Tylko nie jestem pewien, czy z tymi firmami mi po drodze.

z informacji na stronie nie trzeba by tego robić przez Stowarzyszenie, trzeba być Członkiem. Ale w moim wypadku zapisywanie się do jakiegokolwiek stowarzyszenia (nawet do stowarzyszenia o tak przyjemnej nazwie) tylko po to żeby wydrukować kilka egzemplarzy albumu który trafi tylko do najbliższej rodziny to po prostu bufonada ;)
negativeXyouth

Postprzez doyen » czwartek, 12 września 2013, 10:27

Wydaje mi się, że trochę rozdmuchujecie sprawę rzekomej bufonady tych firm. Może zamiast pompować ten balon, to spróbujcie się z nimi najpierw skontaktować.
doyen

Postprzez zdyboo » czwartek, 12 września 2013, 10:32

Dzięki Jasiu za cennik.
Wychodzi minimalnie taniej niż za blurba, a może nawet nie, bo za album 98 stron w twardej oprawie, zapłaciłem 88 dolarów total.
Papier kredowy, gramatura koło 160-180. Nie pamiętam dokładnie, ale nie był to podstawowy papier.
W tej cenie jest 5 dolarów za PDFa, którego chciałem mieć, a że składałem w ich programie, to nie mogłem sobie sam ukręcić z indyka.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Postprzez negativeXyouth » czwartek, 12 września 2013, 10:44

doyen źle interpretujesz (przynajmniej moje) wypowiedzi. To raczej ja bym był bufonem gdybym się zapisywał gdzieś żeby coś wydrukować. Jestem szartm kowalskim i chciałbym znaleźć usługę dla szarego kowalskiego, który (licząc się z wyższym kosztem) chciałby lepszą jakość niż popularne książki foto. A przez to że szanuję czyjś model biznesowy i jego prawo do wybierania sobie klientów nie chcę zawracać komuś głowy pytaniami -pewnie dlatego firmy te decydują się obsługiwać klientów 'pro' bo jest mniej problemów z ich obsługą, co się wiąże z mniejszymi kosztami ponieważ potrzeba mniej pracowników zajmujących się 'obsługą klienta'. Pisałem już wcześniej że przy amatorze takim jak ja pewnie jest ze trzy razy więcej pracy. Nie był to przytyk ze ktoś woli siedzieć i pić kawę zamiast zrobić coś dla mnie tylko stwierdzenie prostej zasady że trzeba dobrze skalkulować czy dodatkowa praca będzie się opłacała -> więcej posiedzi w firmie właściciel który pewnie też ma życie prywatne czy zapłaci pracownikowi nadgodziny co może spowodować że suma sumarum do tej konkretnej roboty dołoży.
negativeXyouth

Postprzez samek » piątek, 13 września 2013, 08:24

Cennik Empresse:
http://www.swierkot.com/samek/empresse_cennik_2013.pdf

Cennik KrukBook:
http://www.swierkot.com/samek/krukbook_cennik_2013.pdf

Przyznaję, że nie wczytywałem się w zawartość stron zbytnio. Pora wieczorna była jakaś zniechęcająca. Nie wiem więc, która z firm po lekturze wydaje się bardziej sprzyjająca. Jesienią mam zamiar sklecić pewien album i do tego czasu zdecyduję. Trzecim jest Blurb, którego książkę, dzięki Tomkowi, miałem okazję widzieć. Bardzo pozytywny odbiór.
Jeżeli ktoś by chciał skorzystać z powyższych firm, to służę pośrednictwem.
samek

Postprzez miron » piątek, 13 września 2013, 10:20

samek napisał(a):Jeżeli ktoś by chciał skorzystać z powyższych firm, to służę pośrednictwem.

dzięki za dobre chęci, ale zdecyduję się na Blurba.
Tutaj, w razie jakichkolwiek ustaleń, musiałbym zawracać Ci głowę. Bo inaczej to mogłyby się pojawić pytania. Dlaczego zamawiasz Ty, a ustalenia robi ktoś inny? A jeśli coś by było nie tak, to czyja wina? Ja źle wytłumaczyłem, Ty źle zrozumiałeś, czy oni coś pokręcili?
A jeżeli cena jest podobna, to dla mnie wybór jest prosty.
If you can't say anything nice...
Welcome to the club!

Mirek
analogowo
miron
ponownie analogowy

Tytul konta (opis): ponownie analogowy

Postprzez zdyboo » piątek, 13 września 2013, 10:35

Kruk jest sporo tańszy jak ma się uprawnienia do zniżek, zwłaszcza tej 50%, jak się uwzględni ceny normalne, to wychodzi minimalnie drożej niż blurb.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AOrta Magazine