eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Album AO - Dyskusja ogólna

Album AO - Dyskusja ogólna

Postprzez Franz » niedziela, 25 maja 2014, 17:05

To wlasnie wyjezdzamy z Doktorem z Lodzi. Nie pozabijalismy się, a chyba nawet wrecz odwrotnie. Co wiecej, powstal pewien pomysl na fajna naszym zdaniem inicjatywe, ktory zapewne Konrad przyblizy jak wroci do domu.
http://maciejfrankiewicz.com/
Franz

Re: Spotkanie AO

Postprzez doktor » niedziela, 25 maja 2014, 19:47

Witam towarzystwo. Zarówno Franek ja i ja żyjemy :-).

A w ogniu dyskusji wykuwały się nowe dzieła. Przechodząc do adrema - nowe czasy, nowe wyzwania, AO na swoim (jeśli tak można to ująć) Narodziła się więc idea aby ponowić album AO. Co szanowni na to?
doktor

Postprzez Franz » niedziela, 25 maja 2014, 20:04

doktor napisał(a):Witam towarzystwo. Zarówno Franek ja i ja żyjemy :-).

A w ogniu dyskusji wykuwały się nowe dzieła. Przechodząc do adrema - nowe czasy, nowe wyzwania, AO na swoim (jeśli tak można to ująć) Narodziła się więc idea aby ponowić album AO. Co szanowni na to?

Sprawa wyszla, bo oczywiscie z Konradem kontynuowalismy wczorajsza rozmowe o Aorcie. Tyle ze już mniej nerwowo, chillujac na lezakach i przy kawie. Plan jest taki: albumo-magazyn, publikujacy nasze zdjecia. Zadnych 'obcych' autorow. Forma elektroniczna, ale tak skladana (Konrad się na tym zna), zeby kazdy numer byl drukowalny. Zamowienia na druk grupowe, co by jednorazowo wiecej sztuk drukowac. Ma się to ukazywac cyklicznie, regularnie, interwalu jeszcze nie ustalono (miesiecznik? Dwumiesiecznik?). Ma stymulowac, siac ferment i mobilizowac do ruszenia dupy i robienia zdjec. Fajnie by było, gdyby znalazly się materialy analogowe. Albumo-magazyn nie bedzie nazywal się AOrta, nie bedzie mial z nia nic wspolnego i nie bedzie magazynem o fotografii dokumentalno spolecznej. Zadnej konkurencji dla AOrty, kompletnie niezalezna rzecz.

Co Wy na to?

Doszlismy do wniosku, ze AO jest wyjatkowym miejscem w polskim internecie i szkoda by było nie wykorzystac potencjalu drzemiacego w tutejsze, silnej grupie pod wezwaniem.
Ostatnio edytowano niedziela, 25 maja 2014, 20:08 przez Franz, łącznie edytowano 1 raz
Franz

Postprzez Gundrum » niedziela, 25 maja 2014, 20:08

Ja na to powiem że muszę pilnie kupić skaner.
Nie przepadam za wątróbką.
----------------------------
Pozdrawiam,
Tomek
Gundrum
von Grynberg

Tytul konta (opis): von Grynberg

Postprzez zdyboo » poniedziałek, 26 maja 2014, 09:03

Franek_ napisał(a):Co Wy na to?

Doszlismy do wniosku, ze AO jest wyjatkowym miejscem w polskim internecie i szkoda by było nie wykorzystac potencjalu drzemiacego w tutejsze, silnej grupie pod wezwaniem.

Ja bym był za wydawnictwem magazynowym, nie ograniczającym się tylko do zdjęć. Może udało by się stworzyć coś co podsumowywałoby jakiś okres wydarzeń na forum. Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że to powtórki, bo często coś co tu się dzieje jest wynikiem konkretnej sytuacji, ale z drugiej strony jak do przez nas dla nas, to czemu nie. Na przykład takie wykopaliska JackaDanielsa moim zdaniem zasługują na uwiecznienie. Może keek zgodziłby się publikować swoje opowiadania. Można by nawet przytaczać jakieś szczególnie zapadające w pamięć fragmenty dyskusji, ciekawe wątki techniczne, itp. Takie AO w pigułce, w PDFie bez spinki i napinki.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Postprzez Franz » poniedziałek, 26 maja 2014, 09:10

Mnie taka formula również odpowiada. Doktor mial co prawda na mysli chyba bardziej albumowa niz magazynowa rzecz, ale bylbym generalnie za rozpoczeciem jakiejs dyskusji w tym temacie. Skoro ma to byc magazyno - albumo - wydawnictwo robione przez nas dla nas, to oczywiscie nie mozna się zamykac do spraw wylacznie dokumentalno spolecznych. A skoro bedzie fotografia przekrojowa, od lewej do prawej, to fajnie by było, zeby znalazly się tam jeszcze jakies teksty. Dzial 'sprzetowy' na zasadzie recenzji jakiegos materialu albo opisu jakiegos typu aparatu również moglby byc. Agrest moglby byc odpowiedzialny za dzial z dowcipami.
Franz

Postprzez najeli » poniedziałek, 26 maja 2014, 10:03

Fajna inicjatywa z tym wydawnictwem.
I tym bardziej Was podziwiam, że Wam się chce, że wiem jak tworzenie czegoś takiego smakuje...
Tak z własnych doświadczeń -- od strony składu -- zróbcie szablon i jedźcie "z metra" ;-)
Jakby było za prosto to by było za łatwo.
http://www.najeli.pl
najeli
Kometa

Tytul konta (opis): Kometa

Postprzez doktor » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:28

Obróbka leży. W rzeczywistości wyglądam znacznie lepiej. Nawet moja żona tak mówi.

Tak z własnych doświadczeń -- od strony składu -- zróbcie szablon i jedźcie "z metra" ;-)

Może być i z metra, jak tam stryjenka uważa. I tak się bazuje na szablonie. A jeśli już to "jedźmy". A jedziemy?
doktor

Postprzez doktor » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:16

Co do albumu koncept jest taki: Kto chętny wybiera fotki, każdy dostaje taką samą ilość stron (powiedzmy 4, do dogadania), fotki analogowe albo nie, do tego kilka słów o człowieku, album wielkości A4, liczba stron - uczestnicy x 4 + tytułowe, etc tak żeby dało się wydrukować. Druk 4+4, środki jakieś 80-120 g, okładka 250-300g, oprawa klejona w grzbiet.
Do tego powstaje wersja cyfrowego pdfa.
doktor

Postprzez najeli » poniedziałek, 26 maja 2014, 14:22

doktor napisał(a):Obróbka leży. W rzeczywistości wyglądam znacznie lepiej. Nawet moja żona tak mówi.

Może być i z metra, jak tam stryjenka uważa. I tak się bazuje na szablonie. A jeśli już to "jedźmy". A jedziemy?

W sensie, żeby nawet układ fot mieć względnie stały -- jakieś 2-3 wersje...
Wydałam parę tych biuletynów i dopasowywanie układu za każdym razem indywidualnie to był koszmar. Szczególnie, że w ramach optymalizacji rozmiaru pdfa każde zdjęcie było skalowane odpowiednio.
Jak w ostatnich już robiłam tylko kopiuj-wklej to było łatwiej ;-)

I owszem, też mogę pojechać, ale zdecydowanie jako pasażer :D
Jakby było za prosto to by było za łatwo.
http://www.najeli.pl
najeli
Kometa

Tytul konta (opis): Kometa

Następna strona

Powrót do Album AO