eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Album AO - Dyskusja ogólna

Re: Album AO - Dyskusja ogólna

Postprzez Franz » piątek, 14 listopada 2014, 13:50

Ja pierwszy komputer kupiłem mając lat 17. Na wiosnę następnego roku, jak Polska do UE wchodziła i była zmiana napięcia w gniazdkach większość z tego komputera się wzięła i spaliła z powodu braku listwy z bezpiecznikami. Ocalała klawiatura, myszka, monitor, napęd cd i karta sieciowa chyba, resztę szlag trafił.
http://maciejfrankiewicz.com/
Franz

Postprzez Mirek » piątek, 14 listopada 2014, 14:02

Franz napisał(a):Ja pierwszy komputer kupiłem mając lat 17. Na wiosnę następnego roku, jak Polska do UE wchodziła i była zmiana napięcia w gniazdkach większość z tego komputera się wzięła i spaliła z powodu braku listwy z bezpiecznikami. Ocalała klawiatura, myszka, monitor, napęd cd i karta sieciowa chyba, resztę szlag trafił.

E, coś kręcisz. Zmiana była z 220 na 230V wszystkie ówczesne zasilacze były w stanie wytrzymać taką zmianę.
Albo więc miałeś w komputerze zasilacz wykonany z drutu wiązałkowego, poprzetykanego filcem, albo Ci akurat piorun sieknął w płot koło domu.
Mirek
Ranveer Singh

Tytul konta (opis): Ranveer Singh

Postprzez Franz » piątek, 14 listopada 2014, 14:18

Jakoś to się zbiegło w czasie. Ekspertyzy nie robiłem, zawsze zwalałem to na przebrzydłą Unię. Tak było mi prościej pogodzić się z niepowetowaną stratą. Nawet parametry pamiętam. Pentium III 500Mhz, 40GB HDD, 512Mb RAM, Nvidia GeForce. Całe wakacje zbierałem.
http://maciejfrankiewicz.com/
Franz

Postprzez Mirek » piątek, 14 listopada 2014, 14:41

Wiesz, mam klienta u którego jest stara sieć energetyczna. Jak ludzie wracają z pracy, włączają czajniki elektryczne, kuchenki, podgrzewacze do wody, telewizory i co tam jeszcze, to napięcie w sieci, z racji stanu technicznego, spada bodaj o 30V. Z tej racji, elektrownia stale utrzymuje tam wyższe napięcie niż nominalne, zeby przy dużym poborze wszystko działało. Skutkuje to czasem tym, że to "stałe wyższe napięcie" niechcący się robi "dużo za wyższe", co 2 razy skutkowało spaleniem się naszego komputera w sterowniku. Przy okazji zjarały się 2 silniki w wentylatorach. Aktualnie sterownik ma własną listwę zasilającą, UPS i wszystkie możliwe zabezpieczenia przed zjaraniem.
Może u Ciebie wtedy też miało miejsce takie cuś ;)
Mirek
Ranveer Singh

Postprzez zdyboo » piątek, 14 listopada 2014, 14:45

Obecnie prawo energetyczne przewiduje, że napięcie w gniazdku może się zmieniać w zakresie +/- 10% od wartości nominalnej.
Zatem to bardziej badziewna obecna elektronika nie daje rady niż energetyka miesza.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Postprzez Mirek » piątek, 14 listopada 2014, 17:22

zdyboo napisał(a):to bardziej badziewna obecna elektronika nie daje rady niż energetyka miesza.
Tan, o czym pisałem, "za wyższa" zapisała się w przyrządach jako 1017V ;) Także tego.
Mirek
Ranveer Singh

Postprzez zdyboo » piątek, 14 listopada 2014, 19:03

Jak sobie elektrownia w takie kulki leci, to nic nie poradzisz.
Pozdrawiam,
Tomasz Zych
tomzych.com
zdyboo
kolekcjoner

Tytul konta (opis): kolekcjoner

Postprzez doktor » niedziela, 23 listopada 2014, 17:10

Kolejna edycja Albumu została zaanonsowanaa. Cóż, skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć O.
Zamysłem publikacji była (w miarę) regularna prezentacja naszego dorobku w formie drukowanej. Zapytuję tedy Państwa, czy czy ten walentynkowy termin ma w Waszym przekonaniu sens i co sądzicie o tej inicjatywie patrząc na nią nieco wstecz i nieco wprzód. Może przy tej okazji warto wrócić do ogólnej dyskusji na temat publikacji. Teraz większość widziała wydrukowany egzemplarz i aura nowości opadła. Co do techniki druku, to w takim zakresie cenowym jest to wszystko co można osiągnąć (plus/minus).
Czy ta formuła jest dobra, czy warto powiększyć objętość (w sensie ilości strona na autora) i czy coś warto lub trzeba zmienić.
doktor

Postprzez Pikusław » poniedziałek, 24 listopada 2014, 12:57

Można byłoby raz do roku wydawać album ogólny i co jakiś czas wydawać 'numer specjalny' z określoną tematyką (miasto, gołe baby, pagórki, koty, etc.)
Pikusław

Postprzez miron » poniedziałek, 24 listopada 2014, 14:47

jestem zdecydowanie za
If you can't say anything nice...
Welcome to the club!

Mirek
analogowo
miron
ponownie analogowy

Tytul konta (opis): ponownie analogowy

Poprzednia stronaNastępna strona