eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

Album AO - numer 2

Re: Album AO - numer 2

Postprzez Kartofelinder » czwartek, 21 stycznia 2016, 20:39

Celowo nie wskazuję żadnych zdjęć i nie próbuję się budować na żadnego znawcę, ale niech ktoś pierwszy rzuci kamieniem jeśli nie podziela mojego zdania. Atmosfera na forum to jedno, ale jeśli tworzymy coś razem, to warto by do czegoś dążyć. Niby (częściowo) przyprowadziła nas tutaj pasja do fotografii więc chociaż raz na rok, zwłaszcza jeśli dokładnie rok nam to zajmuje, wytworzyć coś co właśnie fotograficznie się broni. Nie ma co gadać o poszczególnych zdjęciach, a bardziej o sposobie w jaki sposób te słabe możnaby bez bólu wyrwać.

Choć jeśli, tak jak Mirek zdaje się sugerować, to kwestia gustu i nic więcej, to może po prostu przesadzam, ale mi się nie wydaje.
Kartofelinder

Postprzez Mirek » czwartek, 21 stycznia 2016, 20:43

Dawaj konkret. Nie obrażę się ;)
Mirek
Ranveer Singh

Tytul konta (opis): Ranveer Singh

Postprzez jerezano » piątek, 22 stycznia 2016, 00:00

Wydaje się, że założeniem tych naszych publikacji była chęć pokazania przez wszystkich chętnych swojego "dorobku". Każdy wybiera to co uznał za stosowne. Robienie albumu z kuratorem to chyba nie ten kierunek w naszym przypadku. Miał być album forumowy i jest. Każdy odpowiada za swoje gnioty - w nich właśnie cały forumowy urok :)

Kurator zawsze kogoś może skrzywdzić, komuś odmówić publikacji - to trochę nie w porządku w sytuacji gdy każdy płaci za swoje egzemplarze. Tak mniemam...
jerezano

Postprzez !AGresT » piątek, 22 stycznia 2016, 00:27

Rzekłeś, Jędrzeju.
Była spora dyskusja na ten temat przy pierwszym wydaniu, gdzie chcieliśmy zwrócić cały materiał autorowi do wymiany, bo był, naszym zdaniem, do luftu. Jednak uznaliśmy to, co powyżej Jędrzej napisał.
Każdy jest kowalem swego gniota.
Jestem nie tylko prezesem klubu pięknych fryzur, ale także jego członkiem.
!AGresT
Adam

Tytul konta (opis): Adam

Postprzez MariuszJ » piątek, 22 stycznia 2016, 09:40

Ja się tam kiepsko na tym znam, ale naprawdę nie wiem, które ze zdjęć AO3 domagały się koszowej prewencji... Jedne podobają mi się bardziej, inne mniej ale to chyba normalne? Kurde chciałbym powiedzieć coś mądrego, ale ni chu chu dzisiaj z rana... Gupio teraz zabrzmi że zdjęcia Kacpra w tym albumie podobają mi się najbardziej + kilka perełek innych autorów.
thought I'd something more to say
MariuszJ
To my, trociny

Tytul konta (opis): To my, trociny

Postprzez jerezano » piątek, 22 stycznia 2016, 16:44

MariuszJ napisał(a): Kurde chciałbym powiedzieć coś mądrego, ale ni chu chu dzisiaj z rana...

Poczekamy, może przed wieczorem będzie łatwiej... ;)
jerezano

Postprzez rbit9n » piątek, 22 stycznia 2016, 18:13

Kartofelinder napisał(a):(mam nadzieję, że to nie Gripex przeze mnie przemawia)

psełdoefedryna jest do bani, żeby nie powiedzieć przereklamowana.

w każdym razie ja dlatego nie dawałem swoich zdjęć, żeby kogoś nie obrazić.
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonů takhle po ránu."
Podplukovník Colonel William "Bill" Kilgore
rbit9n
Master of Disaster

GG: 185783
Tytul konta (opis): Master of Disaster

Postprzez Kartofelinder » piątek, 22 stycznia 2016, 19:56

Jeśli chodzi o selekcję zdjęć, to niestety jest to wymagające zadanie, które wymusza proporcję pewnego zamysłu i nie każdy (mnie w to wliczając) musi być w tej dziedzinie szczególnie kompetentny. Jeśli się rozejrzeć, okazuje się że większość wielkich fotografów nie miała wiele do powiedzenia w kontekście zdjęć które były publikowane, a które nie. Nie korelowałbym tego więc jakoś szczególnie z umiejętnością fotografowania w ogóle.

To powiedziawszy, myślę że warto sobie powiedzieć, czy chcemy celować w jak najlepszy album, czy po prostu sobie coś wydrukować aby każdemu było miło. Moją preferencją - i prawdopodobnie źródłem większej satysfakcji dla mnie - byłoby branie udziału w inicjatywie któej rezultat jest najlepszy jaki może być. Nie oznacza to oczywiście, że sugerowałbym wywalenie w kibel wszystkich zdjęć poza moimi, ale jednocześnie jestem przekonany, że każdy mógłby to zrobić lepiej. A co do przykrości, to w pewnym filmie ostatnio ktoś powiedział, że 'good job' to dwa najbardziej szkodliwe słowa w historii ludzkości. Byłem na całkiem fajnych warsztatach, gdzie okazywało się to dobitnie prawdziwe. Im więcej trafnej krytyki tym lepsze dzieło finalne. Tym więcej również wynoszą z tego uczestnicy, na czym liczę że zależałoby każdemu.

Nie to żeby było tragicznie, po prostu wiem, że mogłoby być lepiej! No, ale jeśli jakość albumu nie jest naszym priorytetem, to mogę się zawsze zamknąć. Szczególnie, że podobno tego typu dyskusja już kiedyś miała miejsce.

P.S czy tylko u mnie brakuje materiału Tomka?
Kartofelinder

Postprzez rbit9n » piątek, 22 stycznia 2016, 20:14

jakiego znowu Tomka?
"Cítíš? Cítíš to? Fenidon, chlapče. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Miluju vůni fenidonů takhle po ránu."
Podplukovník Colonel William "Bill" Kilgore
rbit9n
Master of Disaster

GG: 185783
Tytul konta (opis): Master of Disaster

Postprzez jerezano » piątek, 22 stycznia 2016, 20:51

Kartofelinder napisał(a):Jeśli chodzi o selekcję zdjęć, to niestety jest to wymagające zadanie, które wymusza proporcję pewnego zamysłu i nie każdy (mnie w to wliczając) musi być w tej dziedzinie szczególnie kompetentny. Jeśli się rozejrzeć, okazuje się że większość wielkich fotografów nie miała wiele do powiedzenia w kontekście zdjęć które były publikowane, a które nie. Nie korelowałbym tego więc jakoś szczególnie z umiejętnością fotografowania w ogóle.

To powiedziawszy, myślę że warto sobie powiedzieć, czy chcemy celować w jak najlepszy album, czy po prostu sobie coś wydrukować aby każdemu było miło. Moją preferencją - i prawdopodobnie źródłem większej satysfakcji dla mnie - byłoby branie udziału w inicjatywie któej rezultat jest najlepszy jaki może być. Nie oznacza to oczywiście, że sugerowałbym wywalenie w kibel wszystkich zdjęć poza moimi, ale jednocześnie jestem przekonany, że każdy mógłby to zrobić lepiej. A co do przykrości, to w pewnym filmie ostatnio ktoś powiedział, że 'good job' to dwa najbardziej szkodliwe słowa w historii ludzkości. Byłem na całkiem fajnych warsztatach, gdzie okazywało się to dobitnie prawdziwe. Im więcej trafnej krytyki tym lepsze dzieło finalne. Tym więcej również wynoszą z tego uczestnicy, na czym liczę że zależałoby każdemu.

Nie to żeby było tragicznie, po prostu wiem, że mogłoby być lepiej! No, ale jeśli jakość albumu nie jest naszym priorytetem, to mogę się zawsze zamknąć. Szczególnie, że podobno tego typu dyskusja już kiedyś miała miejsce.

P.S czy tylko u mnie brakuje materiału Tomka?

Nie chodzi o to żebyś się zamykał. Fora są po to (między innymi) żeby dyskutować. Jednakowoż należy przyjąć do wiadomości to, co napisałem powyżej o założeniach tego albumu.
Nie widzę przeszkód żeby zrobić drugi album, w którym będą wyłącznie dobre lub bardzo dobre zdjęcia. Ktoś musi się podjąć selekcji (nie zazdroszczę) i doprowadzić to do sukcesu. Widząc jak się zabieramy do takiego zwykłego, "bylejakiego" albumu, to wróżę proces trwający dwa do trzech lat...
Acha, i ja na przykład nic tam nie zaproponuję bo nie umiem robić lepszych zdjęć niż te co pokazałem...
jerezano

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Album AO