eltrakon - komputery, serwis, oprogramowanie
: Auto Komis : Monitory NEC : Fotografia Wydruki : Survival & Bushcraft Sklep :

ito 8x10''

Re: ito 8x10''

Postprzez grimoald » niedziela, 25 maja 2014, 16:18

Dołączam się do gratulacji! Domyślam się, że podjęcie decyzji o produkcji LFa było niełatwe. Nad samym projektem pewnie też trzeba było nieźle pogłówkować, znaleźć wykonawcę elementów metalowych, miecha... I ostatecznie sama obróbka drewna, ale na tym się znasz :) 4500 + VAT to niedużo za 8x10. Zwłaszcza, gdy Hubert z takim entuzjazmem wypowiedział się o twoim produkcie. A jakie są ceny 8x10 to można sobie poszukać :)
Mam nadzieję, że popyt pozwoli ci spokojnie rozwijać produkcję :)
http://www.photosquad.pl/blog
Kocham Bronkę!
grimoald
krotochwilny

Tytul konta (opis): krotochwilny

Postprzez jerezano » wtorek, 27 maja 2014, 08:42

Przyjrzałem się uważniej i mam kilka wątpliwości. To co Hubert na swojej stronie uznaje za zaletę Ito, czyli nieskręcalny tylny standard, moim zdaniem nie jest zaletą tylko wadą. No, chyba, że ktoś się specjalizuje wyłącznie w landszaftach... bo do architektury to się bardzo przydaje.
Niepokoi mnie również ta śrubeczka, na której porusza się szyna przytrzymująca (i ustalająca) położenie standardu tylnego. Wygląda na to, że jest to tylko wkręcik bezpośrednio wkręcony w drewno. Przy długotrwałym użytkowaniu prawdopodobnie się zluzuje. Lepiej gdyby tam było jakieś metalowe gniazdo...
Ta śruba do wysuwania standardów też nie zachęca. Przy swoim aparacie zamontowałem taką i wiem, że jest to udręka. Z całą pewnością listwy zębate są wygodniejsze.
jerezano

Postprzez grimoald » piątek, 30 maja 2014, 09:42

Z tego co sie orientowałem, to jest śruba mimośrodowa. Można dokupić nakrętki(gniazda, o których piszesz, które mocuje się, np. do drewna. Coś takiego ma Chamonix. Nie wiem, czy tutaj jest ten sam patent. Podobno taki sposób jest precyzyjniejszy, natomiast trzeba się nakręcić :) Listwy zębate są wygodniejsze, ale gdzie takie dostać? Jeśli chodzi o tylny standard, to chyba porzucono większość ruchów na rzecz stabilności. Długość miecha robi wrażenie, poza tym cena jest atrakcyjna jak na nowy sprzęt.
http://www.photosquad.pl/blog
Kocham Bronkę!
grimoald
krotochwilny

Tytul konta (opis): krotochwilny

Postprzez Mirek » piątek, 30 maja 2014, 10:11

grimoald napisał(a):Listwy zębate są wygodniejsze, ale gdzie takie dostać?

Tam, gdzie sprzedają akcesoria do budowy maszyn CNC. Wybór w internetach przeogromny.
Mirek
Ranveer Singh

Tytul konta (opis): Ranveer Singh

Postprzez jerezano » piątek, 30 maja 2014, 12:44

grimoald napisał(a):... poza tym cena jest atrakcyjna jak na nowy sprzęt.

Pod warunkiem, że sprzęt ma długą gwarancję i się nie rozleci. A o tym można się dopiero przekonać po wydaniu ponad 5 tysięcy...
jerezano

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt do fotografowania